.jpeg?etag=W%2F%2227897e-63c72290%22&sourceContentType=image%2Fjpeg&ignoreAspectRatio&resize=1428%2B952&extract=0%2B26%2B1428%2B510&quality=85)
`` Succes is geen toeval. Het is hard werken, doorzetten, leren, investeren en vooral houden van van je doet`
Mijn naam is Rose Marie Nijkamp, ik ben 19 jaar en geboren in Ugchelen, een dorp naast Apeldoorn. Op zesjarige leeftijd pakte ik voor het eerst een tennisracket vast.
Vanaf dat moment wist ik: dit is mijn sport. Wat begon op een klein tennispark, groeide al snel uit tot een passie die mijn leven bepaalt en waarin ik de internationale top wil bereiken.
In 2024 rondde ik mijn havo-diploma af aan het Walterbosch Veluws College (LOOT-school), een topsportvriendelijke school die mij de kans gaf studie en sport te combineren.
Inmiddels combineer ik mijn fulltime tennisprogramma met een studie Marketing aan Oklahoma State University in de Verenigde Staten, waar ik uitkom voor de OSU Cowgirls in de NCAA 1e Divisie.
Sinds 2017 maak ik deel uit van de KNLTB Nationale Selectie en train ik, wanneer ik in Nederland ben, bij het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen.
NATIONAAL
Ik draaide al snel mee in het Junioren-circuit op nationaal niveau en won vrijwel alle Jeugdranglijstoernooien in mijn leeftijdscategorie of een leeftijdscategorie hoger.
Ik ben altijd nummer #1 van Nederland op de Nationale Ranking lijst t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar in mijn leeftijdscategorie geweest. Ik ben 9x Nederlandse Kampioen geworden.
INTERNATIONAAL
ITF Pro-Tour
In augustus 2024 behaalde ik mijn eerste officiële WTA-ranking en in 2025 stond ik op WTA #759 in het enkelspelen WTA #604 in het dubbelspel. In augustus 2025 won ik mijn eerste professionele enkelspeltitel
op de ITF 15K in Alkmaar, naast drie eerdere ITF-titels in het dubbelspel.
ITF toernooien (U18)
Na mijn ervaring op de Tennis Europe-toernooien zette ik de volgende stap naar de ITF Junior Tour, waar je tot en met 18 jaar speelt. Deze toernooien zijn dé voorbereiding op het professionele tennis.
Mijn doel was om alle Junior Grand Slams te spelen – en indien mogelijk te winnen. Dat is gelukt: ik heb meerdere ITF-titels behaald in zowel enkel- als dubbelspel en alle Grand Slams gespeeld met mooie resultaten. Op de wereldranglijst voor junioren bereikte ik de top 30.
In 2022 kwalificeerde ik mij voor drie Grand Slams (Australian Open, Wimbledon en US Open). Vanwege de hoge reiskosten speelde ik er twee: Wimbledon en US Open. Op Wimbledon haalde ik de derde
ronde in het enkelspel na winst op de als 14e geplaatste speelster. In het dubbelspel won ik samen met mijn Keniaanse partner de titel – een fantastische overwinning!
In de US Open was de tweede ronde mijn eindstation.
In 2024 bereikte ik de kwartfinale van de Australian Open in dubbelspel en de tweede ronde in enkelspel. Tijdens Roland Garros haalde ik de kwartfinale in het enkelspel en de achtste finale in dubbel.
Op Wimbledon kwam ik in 2024 zowel in enkel als dubbel tot de tweede ronde maindraw.
Direct na Wimbledon in de zomer van 2024 maakte ik de overstap naar de ITF Pro Tour, terwijl ik nog steeds in de top 30 van de wereldranglijst bij de junioren stond.
Tennis Europe toernooien (U12, U14, U16)
Tot en met mijn zestiende jaar speelde ik veel internationale jeugdtoernooien binnen het Tennis Europe-circuit (U12, U14 en U16).
Op de Europese ranglijst tot en met 14 jaar bereikte ik de top 20. In mijn geboortejaar stond ik zelfs in de top 5 van Europa tot en met 16 jaar.
In 2021 kwalificeerde ik mij als 15-jarige voor de prestigieuze Tennis Europe Masters en bereikte ik de halve finale in Monte Carlo.
Een jaar later, in 2022, won ik de zilveren medaille tijdens de Europese Kampioenschappen. Voor het behalen van punten en het verder ontwikkelen van mijn spel reisde ik regelmatig door Europa.
Daarnaast maakte ik deel uit van TeamNL O16, waarmee we de finale van de Wereldkampioenschappen Billie Jean King Cup in Turkije haalden.
Uiteindelijk eindigden we daar als team op een mooie 9e plaats.
`` Believe you can and you´re halfway there ``
Zoals je kunt zien, werk ik elke dag keihard om mezelf te verbeteren en stap voor stap richting de WTA top-500te groeien. Om deze doel te realiseren, is naast inzet en doorzettingsvermogen ook
financiële steun onmisbaar. Zou het voor u interessant zijn om mij zakelijk te sponsoren of een samenwerking met mij te starten? Met de steun van uw bedrijf of persoonlijk draagvlak kan ik een
stevige basis leggen om mijn doelen te bereiken.
Op de pagina Sponsoring: vindt u meer informatie. Uiteraard bied ik daar ook graag iets voor terug, bijvoorbeeld:
Een tennisclinic of demonstratiewedstrijd
Fotoshoots voor campagnes
Een presentatie bij uw bedrijf over het leven van een topsporter
Uw bedrijfslogo zichtbaar op mijn Björn Borg-tenniskleding
Promotie van uw bedrijf via mijn Social Media en website
Persoonlijke updates van mijn ervaringen op de WTA Tour
En wie weet: straks een plek op de tribune tijdens de Grand Slams!
Neem gerust contact met mij of mijn team.